Budowa Beata  

Kiedy trzeba założyć instalację przeciwwilgociową?

Nowoczesne budownictwo stale się rozwija, proponując coraz więcej ciekawych rozwiązań. Kiedy jednak budujemy dom, jedna sprawa jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na kilka typów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na jakich dom ma stać. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są niezbędne?

Kluczowym zastosowaniem, które mają instalacje przeciwwilgociowe, jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie podziemnych elementów domu. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe używane są, kiedy dom znajduje się na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir albo piasek. Kiedy jednak nie stoi na nich bezpośrednio, lecz pod warstwą solidnych ziem występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także są niezbędne. 

Zalety tego rozwiązania

Korzyści, jakie zapewniają instalacje przeciwwilgociowe, można wypisywać nieustannie. Wydaje się jednakowoż, że często jest to pomijana sprawa w trakcie planowania budowy domu – nie powinno tak być, bowiem jest to jeden z najważniejszych elementów całej konstrukcji, który gwarantuje jej bezpieczeństwo oraz stabilność. W związku z tym należy zaopatrzyć się w odpowiednie instalacje przeciwwilgociowe, jeśli podłoże choć trochę tego wymaga. 
Interesuje Cię temat budowy domu? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin