Fotowoltaika Beata  

Co to oznacza, że dom jest pasywny?

W ostatnim czasie ekologia jest w cenie. Jest tak dlatego, że kondycja środowiska naturalnego z roku na rok jest coraz gorsza. Planeta w zasadzie woła o pomoc. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka rozwiązań, które wychodzą naprzeciw potrzebie troski o naturę. Jakie są to technologie i czym są domy pasywne?

Dom pasywny – o co chodzi?

Nade wszystko warto wytłumaczyć ten drugi termin. Domy pasywne to takie budynki, które nie są jakkolwiek zależne od surowców pierwotnych, takich jak na przykład węgiel. W związku z tym są zgodne z naturą, a przy okazji zapewniają mnóstwo oszczędności mieszkańcom. Z tego powodu warto poczynić pewne kroki do tego, aby domy pasywne stały się jak najczęstszym zjawiskiem w naszym kraju. Jak tego dokonać?

Jeśli pragniesz, aby Twój dom stał się pasywny, warto w tej kwestii podjąć współpracę ze specjalistyczną firmą. W mieście Gdańsk, ale też w okolicach całego Trójmiasta możesz liczyć na fachową pomoc firmy Eco-synergia. Fotowoltaika nie ma przed nimi tajemnic.

Jakie technolgie stosuje się w domach pasywnych?

Nade wszystko warto położyć nacisk na urządzenia, które mają wpływ na to, czy dom jest pasywny. Wśród nich najbardziej znana jest oczywiście fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne pobierają energię ze słońca. Można z niej korzystać, a jej nadmiar gromadzić lub sprzedawać specjalistycznym przedsiębiorstwom. W skali roku można mówić w związku z tym o ogromnych korzyściach finansowych.

Fotowoltaika to nie jedyne energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Istnieją także dla przykładu pompy ciepła oraz kolektory słoneczne, które są warte uwagi z wielu powodów. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom domy pasywne są wznoszone coraz intensywniej. Ich cena bowiem jest coraz mniejsza, a państwo robi wszystko, żeby wspomóc osoby chcące zamontować fotowoltaikę czy kolektory słoneczne na swojej posiadłości. Na przykład od niedawna fotowoltaika nadaje się do odliczenia od podatku. Ponadto jest wiele rządowych projektów, które oferują dofinansowanie tych rozwiązań. Domy pasywne to przyszłość, która ma miejsce obecnie.