Aranżacja Beata  

Jak wykorzystać metal w urządzaniu salonu?

Podczas urządzania salonu czasami wybór mebli jest wyjątkowo trudny. Tym bardziej że w sklepach dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale także materiały. Nieustannie bardzo niezwykle chętnie wybierane są meble metalowe. Choć kojarzone są one głównie z nowoczesnymi wnętrzami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane w każdej aranżacji, a co więcej mają mnóstwo zalet. Z jakich względów warto wybrać meble z metalu?

Inspiracją do tekstu były metalowe meble wytwarzane przez producenta z Warszawy – stalovnia.pl.

Jakie są podstawowe zalety metalowych mebli do salonu?

Metalowe meble mają mnóstwo zalet, z tego powodu warto mieć je w swoim salonie.

  • Meble z metalu są bardzo wytrzymałe. Materiał jest odporny na rozmaite uszkodzenia – kupno mebli z metalu to inwestycja na lata.
  • Metalowe meble można łatwo czyścić. Utrzymanie materiału w czystości oraz zachowanie należytej higieny nie jest skomplikowane. Nie wymaga on również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład impregnacja.
  • Metal sprawdza się w najróżniejszych wystrojach. Meble z metalu są uniwersalne, dzięki czemu sprawdzą się w większości wnętrz i można je łączyć z różnymi tworzywami.
  • Meble metalowe spotykane są w rozmaitych kolorach. Nie trzeba ograniczać się do jednego koloru – w sklepach dostępne są czarne, białe czy kolorowe opcje.

metalowy stoliczek

Przy jakich stylach korzysta się z metalu?

Metalowe meble sprawdzają się w każdym wystroju – podstawą jest pomysłowość projektanta. Zwykle jednak wykorzystywane są w prostych i minimalistycznych stylach.

  • Wnętrze w stylu nowoczesnym wyróżnia się prostotą oraz brakiem wielu dekoracji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do salonu będą właśnie meble metalowe.
  • Minimalistyczne wnętrze charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i użytecznością wszystkich mebli – nie ma mowy o zbędnych ozdobach czy dekoracjach. Meble metalowe w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzony jest ze starymi fabrykami. Meble wykonane z metalu świetnie dopełnią wystroju, ponieważ są oryginalne oraz proste.

Z czym można efektownie połączyć metalowe meble?

Metalowe meble przeważnie wyróżniają się prostotą. Materiał wyjątkowo będzie prezentował się w towarzystwie naturalnego drewna – mowa tu szczególnie o gatunkach takich, jak dąb czy akacja. Lekkości doda konstrukcji również szkło, z tego powodu warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.