Aranżacja Beata  

Czym charakteryzuje się loft i jak go urządzić?

Wnętrza w stylu loftowym to coś, co w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność. Zdecydowanie częściej niż kiedyś, spotyka się mieszkania urządzone na loft, które są zarówno użyteczne oraz przyjemne dla oka. Co charakteryzuje styl loftowy i w jaki sposób urządzić takie mieszkanie?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, często nazywany jest również stylem industrialnym. Czemu? Ponieważ najistotniejszą oraz najbardziej rozpoznawalną zaletą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Wolne miejsce, które mamy w mieszkaniu ma za zadanie służyć do tego, żeby dobrze się mieszkało a każdy jej metr był dobrze wykorzystany . Szczególną uwagę zwraca się również na to, aby we wnętrzu przeważał minimalizm, który zdecydowanie ułatwia wykorzystanie przestrzeni na przedmioty codziennego użytku .
W stylu industrialnym chodzi zwłaszcza o to, żeby całe wolne miejsce było wykorzystane w sposób funkcjonalny dla lokatorów. Kolorystyka zastosowana w lofcie to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Oczywiście jeśli ktoś ma inną wizję to nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż powszechnie wiadomo – kolory są kwestią gustu i każdy z nas może dobrać je względem swoich upodobań.

Jak urządzić swój pierwszy loft?

Skoro wspomnieliśmy wyżej o kolorystyce zatem czas na materiały, najlepiej sprawdzające się w lofcie. Drewno, metal oraz cegła to najczęściej wykorzystywane elementy, które spotkamy w stylu industrialnym. Jest tak dlatego, że są one uniwersalne oraz doskonale prezentują się w każdym połączeniu kolorystycznym – szczególnie z przedstawionymi wyżej barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bardzo surowe podejście,i bardzo zasadnicze, jednak nie ma ściśle określonych reguł, których musimy przestrzegać. To przecież nasze mieszkanie, możemy poeksperymentować np. jedna ze ścian będzie miała inny kolor albo jeśli mamy mieszkanie w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Wnętrzne musi być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Co to znaczy? Meble mają po prostu spełniać swoje główne zadanie; w pierwszej kolejności funkcjonalność, potem dopiero kwestie estetyki. Najlepiej w tym przypadku spiszą się meble zrobione z drewna i metalu. Proste rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najbardziej sprawdzone. Jak już zostało powiedziane, chodzi zwłaszcza o to, żeby mieszkania spełniały swoje najważniejsze zadanie – były wykończone względem naszych indywidualnych potrzeb a także sprawdzały się na każdym polu, zarówno w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.