Budowa Beata  

Hurtownia budowlana – najważniejsze wyposażenie

Branża budowlana rozwija się niezwykle szybko. Popyt na budownictwo nie maleje, a firm oferujących swoje usługi w tej gałęzi ciągle przybywa. Aby sprostać stale wzrastającemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie muszą bardzo dokładnie planować swój asortyment. Najwygodniej dla klienta byłoby, gdyby mógł on kompleksowo zaopatrzyć się w produkty niezbędne do budowy domu – od klasycznej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni. Oczywiście poszukując właściwych materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, trzeba zwracać również uwagę na koszty Budowa domu na pewno nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każda złotówka. Dlatego warto rozejrzeć się na rynku budowlanym i znaleźć odpowiednią hurtownię, która posiada pełen asortyment, dobrej jakości materiały budowlane a także umiarkowaną cenę. Te wszystkie warunki sprawią, że niełatwe zadanie jakim jest budowa własnego domu, stanie się choć w niewielkim stopniu łatwiejsze. 

Najistotniejsze produkty budowlane przy budowie domu

Wiele osób musi podjąć istotną, życiową decyzję jaką jest budowa lub zakup własnej nieruchomości. Kiedy już zdecydują się na budowę, poza formalnościami muszą zmierzyć się ze znalezieniem dobrych fachowców a także kupnem potrzebnych materiałów budowlanych. Istotne, aby budynek od samego początku powstawał z odpowiednich, wytrzymałych materiałów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez lata. Po wybudowaniu domu nowy właściciel z pewnością chciałby mieć możliwość się do niego wprowadzić i spokojnie mieszkać, zamiast martwić się o ewentualne poprawki i kolejne remonty. Dlatego już w momencie planowania zakupów należy znaleźć dobrą hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie miał możliwość kompleksowo się zaopatrzyć. Jakie produkty są potrzebne przy stawianiu fundamentów? Najistotniejsze z nich to:
  • cement,
  • piasek,
  • stal zbrojeniowa,
  • bloczki betonowe.
Oczywiście, nie można również zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Z każdym kolejnym etapem budowy domu takich produktów będzie coraz więcej. W kolejnych krokach niezbędne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest bardzo długa i o ile beton można zamówić w profesjonalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można nabyć w hurtowni budowlanej.

W co trzeba się wyposażyć, aby wykończyć wnętrze domu?

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, uzyskamy wszelkie pozwolenia a także potrzebne przyłącza zostaną już zainstalowane można przejść do kolejnego etapu czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najkosztowniejszy moment stawiania nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od kupionych materiałów oraz wizji właścicieli. Niektórzy starają się od razu wyremontować całość i dopiero wówczas wprowadzić się do takiego domu, inni natomiast robią to stopniowo remontując poszczególne pomieszczenia już po przeprowadzce. Materiały potrzebne przy wykańczaniu domu również można znaleźć w dobrej hurtowni budowlanej, są to:
  • farby,
  • podłogi,
  • armatura łazienkowa,
  • płytki,
  • listwy,
  • grzejniki.
Oczywiście ta lista niezbędnych produktów jest o wiele dłuższa i zawiera ona zarówno materiały, przy których niezwykle istotna jest jakość jak np. podłogi a także takie, przy których nie jest ona istotna, czyli np. taśma malarska.

Hurtownia, sklep, czy market – gdzie najlepiej kupić produkty budowlane?

Chcąc zaopatrzyć się w produkty budowlane zazwyczaj możemy wybrać jedno z trzech rozwiązań: sklep budowlany, hurtownia budowlana albo market. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje wady i plusy, które należy starannie przemyśleć. Market budowlany oferuje bardzo szeroki asortyment, ale nie zawsze można spotkać tam materiały renomowanych producentów. Zazwyczaj także jakość obsługi klienta jest niższa niż w sklepie. Hurtownia natomiast, posiada ona trochę mniejszy asortyment niż market, ale znacznie bardziej dba o jakość obsługi klientów, częściej też można liczyć na fachową radę. Jeśli chodzi o sklep budowlany to jego zasadniczą zaletą jest to, że można go znaleźć w mniejszych miejscowościach jak np. Kartuzy – materiały budowlane. Zazwyczaj market, lub hurtownia znajdują się w dużych miastach. Niestety minusem sklepu budowlanego jest to, że możemy spotkać się tam ze znacznie wyższą ceną a także mniejszym asortymentem. Sklepy budowlane zazwyczaj oferują dobrą jakość produktów i zawsze służą profesjonalną radą. Z tego powodu wybierając dobre źródło zaopatrzenia trzeba zrobić rozeznanie w okolicy, a także sprawdzić dostępność niezbędnych produktów. Jeżeli nieruchomość położona będzie w małej miejscowości, w której nie ma odpowiedniego miejsca gdzie można zakupić materiały, warto przejechać się do dużego miasta. Budowa domu jest inwestycją na lata, dlatego warto zadbać, aby materiały z jakich będzie wybudowana były bardzo dobrej jakości.