Wykończenie Beata  

Instalacja gazowa do diesla – czy to możliwe?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że LPG jest kojarzone głównie z silnikami benzynowymi. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, na które decyduje się mnóstwo osób doceniających ekonomiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie kosztów za paliwo. Warto jednak zauważyć, że można pokusić się także na inne rozwiązanie, jakim jest instalacja gazowa do diesla. Czy jest to sensowne wyjście? Jakie zalety niesie ze sobą LPG do diesla? Zapoznaj się z kilkoma istotnymi informacjami na ten temat!.

Dla kogo Elpigaz będzie najlepszą opcją?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to technologia, którą tak naprawdę można zainstalować w każdym pojeździe, oczywiście napędzanym ropą. Warto jednak mieć świadomość, że technologia ta nie będzie korzystna dla wszystkich pojazdów. Można zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla w sytuacji, kiedy nasz samochód posiada stosunkowo duży silnik. Diesel LPG nie sprawdzi się w wypadku niewielkich, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to zupełnie nieopłacalne i nieszczególnie komfortowe w codziennej eksploatacji. Natomiast większe silniki oraz samochody ciężarowe mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Czy warto zamontować LPG do diesla?

Nie ulega wątpliwości, że diesel LPG jest bardzo egzotycznym rozwiązaniem w polskich warunkach. Rzadko kiedy się go stosuje – a jest to błąd! Instalacja gazowa do diesla to bowiem znakomita inwestycja, która może pochwalić się znacznym szeregiem zalet. Na ich czele jest przede wszystkim ekonomiczna i ekologiczna jazda, a także generowanie znacznie mniejszej ilości hałasu. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.