Porządek Beata  

Jak czyścić powierzchnie metalowe?

Metalowe elementy są coraz popularniejsze w domowych meblach codziennego użytku. Metal to materiał na tyle długotrwały, iż świetnie wpasuje się we wszystkich dekoracjach i meblach – wykonanych z drewna a także szklanych. Mogą to być nogi od drewnianego lub szklanego mebla albo po prostu cały metalowy mebel – jak np. krzesło, biurko lub stolik kawowy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że o wszystkie elementy dekoracyjne i funkcjonalne domu ,musimy dbać, dowiedzmy się, w jaki sposób prawidłowo czyścić metalowe powierzchnie w naszym mieszkaniu.

Powierzchnie wykonane z metalu w domach

Powierzchnie metalowe, które znajdują się w naszym domu, w duże mierze są łatwe w czyszczeniu. Ale tak, jak w przypadku reszty mebli i elementów dekoracyjnych, wymagają regularnego czyszczenia, które powinno być wykonywane przy użyciu dobrych narzędzi. Powierzchnie metalowe, które mamy w domach należy czyścić regularnie i delikatnie. Najlepszą i najbardziej sprawdzoną metodą jest użycie mokrej ściereczki z mikrofibry, w celu starcia kurzu, natomiast jeśli powierzchnia wymaga zdecydowanego czyszczenia – trzeba użyć płynu do naczyń który powinniśmy rozcieńczyć z wodą. Taka konfiguracja jest dobra rozwiązaniem w przypadku delikatnych elementów.

Proces czyszczenia powierzchni z zaawansowaną korozją

Jeśli na metalu zwłaszcza takim, który pełni istotną funkcję w konstrukcji albo stanowi kluczowy fragment, czyszczenie korozji będzie bardziej mozolnym procesem. Aby usunąć korozję z metalu są dwie metody – chemiczny i mechaniczny. Oba charakteryzują się różnym poziomem ryzyka, dla osoby, która będzie ten zabieg wykonywała. Proces jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny, ponieważ do przeprowadzenia takiego zabiegu musimy użyć substancji żrących. W przypadku drugiego z nich, wykorzystujemy szczotki techniczne lub szczotki druciane. Mechaniczna metoda czyszczenia metalu jest wykorzystywana zdecydowanie częściej wtedy, kiedy mamy do czynienia z większymi powierzchniami.