Aranżacja Beata  

Jak dopasować do wnętrza meble skandynawskie?

Aranżacja wnętrz to często spore wyzwanie. Wszystkie elementy powinny składać się w spójnie prezentującą się całość.

Ważny aspekt w kwestii wystroju wnętrza stanowią meble. To one zabierają najwięcej miejsca. One również są najczęściej wykorzystywane.

Z kolei miejscem najczęściej okupowanym przez domowników i ich gości jest salon. Na wygląd salonu zwracamy szczególną uwagę – wszak jest to poniekąd wizytówka naszego mieszkania. Wobec tego meble w nim umieszczone powinny być funkcjonalne i się dobrze prezentować.

W temacie wystroju pokoju dziennego, dużą popularnością cieszą się meble skandynawskie do salonu. Skandynawski styl wyróżnia oszczędność formy i funkcjonalnośc. Czy będą one pasować do wszystkich salonów?

Na czym polega fenomen stylu skandynawskiego w meblach?

Wywodzący się z Europy Północnej styl skandynawski z powodzeniem rozlał się na resztę Europy i świata. Wnętrza wykończone w tym stylu cechują się przestronnością i funkcjonalnością.

Niezależnie od tego czy mowa o sypialni, jadalni czy salonie – pomieszczenia w tym stylu są jasne i wykonane w prosty sposób. Używane barwy są stonowane – białe, szare, brązowe.

Ozdoby, których się używa aranżując salon w tym stylu często mają żywe, kontrastujące z resztą wnętrza odcienie. Elementem, który podkreśla styl skandynawski jest bliska relacja z naturą. Stąd wszechobecny minimalizm i prosta forma. Chętnie korzysta się tu także z drewna.

Zatem meble skandynawskie do salonu będą nawiązywać do trendu jako całości. Będą oszczędne, a jednocześnie wygodne. Jasna kolorystyka sprawi, że optycznie będą też zajmować mniej miejsca.

Meble skandynawskie do salonu – kiedy mają rację bytu?

Właśnie minimalizm sprawia, że meble skandynawskie do salonu odnajdą się w większości wnętrz. Zarówno większe przestrzenie, jak i te mniejsze dobrze wyglądają w charakterystycznym dla stylu skandynawskiego ładzie.

Meble skandynawskie do salonu najlepiej w związku z tym dobierać do pomieszczeń jasnych. Ich ogromną zaletą jest nacisk kładziony na użyteczność. Z punktu widzenia domowników to właśnie ta kwestia powinna być najistotniejsza.

Co więcej meble skandynawskie do salonu, dzięki swoim jasnym kolorm pomogą nam rozświetlić nawet ciemne wnętrza. Oszczędna forma daje opcje lepszego zarządzania miejscem w salonie. Zaoszczędzoną przestrzeń można użyć np. by postawić w niej donice z kwiatami.

Z kim skonsultować zakup mebli skandynawskich?

Istnieje wiele sklepów majacych w asortymencie meble skandynawskie do salonu. Warto zapoznać się z ich katalogiem. Dobrze jest poznać i porównać z sobą ceny i oferty w różnych sklepach.

Kiedy nie jesteśmy pewni czy dany będzie pasował do naszego wnętrza, wtedy warto porozmawiać z pracownikiem sklepu. Ze względu na doświadczenie i wiedzę, a także zmysł estetyczny będą oni w stanie nam pomóc.

Warto też poznać oferty i ceny bezpośrednio u producentów mebli skandynawskiej. Często pojawia się tu możliwośc zaprojektowania swoich autorskich, unikalnych zestawów meblowych.