Ogród i balkon Beata  

Jak działa system nawadniania ogrodu?

Przelewanie lub przesuszanie roślin w ogrodzie to największy grzech początkujących ogrodników oraz osób, które nie mają na to wystarczającej ilości czasu. Warto wiedzieć, że istnieją nowoczesne rozwiązania, które rozwiązują ten problem. Jednym z nich jest system nawadniania.

Warto wiedzieć, że firma Watermil oferuje swoje usługi w tym aspekcie, doskonale znają potrzeby roślin. Pomogą Ci w pielęgnacji Twojego ogrodu, opierając się na swoim 35 letnim doświadczeniu. Ważne jest, by ziemia była optymalnie nawodniony, dzięki czemu zyskujesz pewność, że każda roślina będzie równomiernie zadbana i dostanie identyczną ilość wody. Ważne jest by sadzić rośliny strefami. W każdej ze stref powinny znajdować się rośliny z podobnego gatunku. Każdy gatunek ma inne potrzeby. Ten system powoduje, że rośliny podobne gatunkowo, posadzone w tej samej strefie otrzymają wystarczające nawodnienie. Oczywiste jest, że inne wymagania w kwestii wilgotności ma trawa, róże i przykładowo jałowce. Ten inteligentny system po skonfigurowaniu będzie dbał o twoje rośliny z odpowiednią dokładnością. Możesz zastosować ten system nawadniania ogrodów na terenach dowolnej wielkości. Odpowiednie części instaluje się przy użyciu rur zamontowanych pod ziemią, które są podłączone do kranu. Siła ciśnienia zależy od rozmiaru rur oraz od odległości w stosunku do ujęcia wody, systemy nawadniania można podłączyć do kranu lub studni z pompą. Niezwykle istotne jest, by ujęcie znajdowało się w centralnej części ogrodu. System nawadniania nadzoruje przez dedykowany sterownik, który w czasie instalacji jest podporządkowany do wymagań.

nawadnianie ogrodu

Dla kogo system nawadniania to idealne rozwiązanie?

Zautomatyzowany system nawadniania jest przeznaczony dla osób, które są zajęte i nie mają czasu, by dbać o swój ogród. Wiadome jest, jak trudna bywa samodzielna pielęgnacja naszych kwiatów. Jest to także niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają pojęcia o pielęgnacji roślin, ale chcą mięć piękny ogród. Jest to z pewnością kusząca alternatywa dla ręcznego podlewania, którą warto przemyśleć. Znajdą zastosowanie w przydomowych ogródkach jak i na wielkich obszarach. Istotną sprawą jest ciśnienie, które stosujemy w systemie podlewania. Kwiaty dostają wodę wedle ich zapotrzebowania za pomocą odpowiednich końcówek nawadniających- zraszaczy, mikro zraszaczy lub linii kroplujących. Jak widać jest tu bogate zróżnicowanie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co należy zrobić, to kontrolować 2 razy do roku instalację, ze względu na gromadzące się tam zanieczyszczenia. Jest to niewielki wysiłek w porównaniu do korzyści.