Aranżacja Beata  

Jakie meble są niezbędne w branży hotelarskiej?

Hotelarstwo może być bardzo dochodową branżą. Zapotrzebowanie na tego typu usługi można spotkać praktycznie w każdym zakątku. Szczególnie dobrze funkcjonują hotele umiejscowione w okolicach dużych miast i atrakcji turystycznych.

By hotel był dobrze postrzegany przez gości ważne jest by spełniał odpowiednie normy. Po pierwsze powinien on być czysty i dobrze wyposażony. Części składowe wyposażenia hotelowego determinują jego status na tle konkurencji.

W związku z tym takie przedmioty jak tapczan hotelowy, fotele, biurko czy telewizor powinny być fundamentem działania tego typu obiektów.

Pokój hotelowy – co w nim znajdziemy?

W niektórych hotelach, goście mogą spotkać dobrze wyposażoną strefę wypoczynku na obszarze hallu. Przeważnie jest ona powiązana z barem. Goście mogą tam w przyjemnych warunkach spędzać swój czas.

Dla gościa hotelowego jednak najistotniejszym elementem będzie jego pokój. To tam przebywa on najwięcej czasu i ma zagwarantowaną prywatność. By gość był zadowolony ze swojego pobytu, pokój powinien spełniać pewne wymogi. W hotelarstwie dąży się do tego, by gość czuł się jak u siebie domu.

Zatem, każdy pokój powinien mieć higieniczną toaletę. Oczywiście wyposażoną w kosmetyki i świeże ręczniki. Oprócz tego ważna jest część wypoczynkowa – jej główny punkt stanowi tapczan hotelowy. Z jego perspektywy gość może oglądać telewizję czy odpoczywać. Dostęp do TV i internetu również zapewnia się do użytku gości hotelowych.

Ponadto, zwłaszcza dla klientów podróżujących w celach biznesowych nieodłącznym elementem będzie biurko i krzesło, które pozwoli im na pracę podczas delegacji.

Czym cechują się meble stosowane w hotelach?

Meble zastane w hotelu powinny podobać się gościom – stylowo zaprojektowane wnętrze zawsze korzystnie wpływa na odbiór swojego pobytu przez klienta. Muszą też realizować określone standardy. Ich funkcjonalność jest najważniejsza.

Meble hotelowe są znacznie mocniej eksploatowane od mebli, które stosujemy w naszych domach. Wobec tego powinny cechować się dużą wytrzymałością.

Takie cechy powinno mieć w pierwszej kolejności łóżko czy tapczan hotelowy. Producent mebli hotelowych przeważnie stara się zadbać by tak właśnie było. Wzmacnia wtedy ramy mebli i stara się dopilnować by materace były wysokiej jakości.

Tapczan hotelowy jako mebel szczególnie często użytkowany musi przez długi czas zachowywać przyzwoity stan. Nie powinien powodować żadnych dolegliwości dla kręgosłupa gości i powinien być komfortowy.

Kupując tapczany hotelowe, producent zazwyczaj udziela kilkuletniej gwarancji na ten mebel.

Tapczany hotelowe – producent gwarantem jakości

Zakup mebli do hotelu to zazwyczaj duży wydatek. Istotną kwestią jest to czy tapczan hotelowy bądź inny mebel ma być częścią wyposażenia wszystkich pokoi, czy tylko ograniczonej liczby.

Popularną praktyką jest zamawianie mebli bezpośrednio od producentów. Pozwala to zredukować koszty i zindywidualizować ich design.

Dostarczając tapczany hotelowe producent będzie miał wtedy na względzie klarowne instrukcje otrzymane od strony zamawiającej.