Wykończenie Beata  

Jakie są wady i zalety szklanych drzwi?

W jakich lokalach szklane drzwi będą się dobrze sprawdzać?

Szklane drzwi potrafią optycznie powiększyć pokój, dodatkowo spowodują, że pokój będzie bardziej jasny, niż taki z drzwiami drewnianymi. Warto zakupić drzwi szklane kiedy nasz pokój nie jest wielkich rozmiarów – wtedy również doskonale będą pasować lustra oraz białe meble. Nieprzypadkowo szklane drzwi doskonale pasują do stylu skandynawskiego. Na dodatek jeżeli Twój lokal jest w stylu nowoczesnym czy też industrialnym to szklane drzwi także będą doskonałą decyzją.

Kolejne miejsce, do którego warto zamontować szklane drzwi to pokój bez okna. Dzięki takim drzwiom będzie wpadało zdecydowanie więcej promieni słonecznych, gdyż szkło nie blokuje ich przepływu. W związku z tym kuchnia lub spiżarnia, w której nie ma okien, będzie pomimo tego chociaż trochę oświetlona przez promienie słoneczne.

Jakie szklane drzwi wybrać, żeby nie były nudne?

Jeśli nie chcecie kupić szklanych drzwi gdyż nie chcecie braku prywatności przez ich przezroczystość to może jednak warto ponownie pomyśleć nad tą opcją. Tego rodzaju drzwi tworzone są za pomocą przeróżnych rodzajów szkła i poza tym standardowym znajdziemy u producentów szkło optiwhite, piaskowane, matowe, ale też kolorowe. Wystarczy znaleźć dobrego producenta – a taki z pewnością jest w Warszawie (np. Vizjo-szkło – drzwi szklane) – to Wasze drzwi będą eleganckie, stylowe oraz funkcjonalne. Oprócz tego szklane drzwi można swobodnie dekorować. Istnieje możliwość aby nanieść na nie różne wzory lub rysunki. Sprawi to, że drzwi będą oryginalne. Poza montowaniem drzwi ze szkła ozdobnego możemy zastosować technikę fusingu szkła. Opiera się ona na stapianiu ze sobą kilku różnych rodzajów i kolorów szkła, wykonując przy tym niesamowicie oryginalne drzwi.

Na dodatek szkło zestawione z innymi tworzywami, jak przykładowo drewno, kamień czy ceramika, prezentuje się bardzo imponująco.

Dzrzwi ze szkła – jakie są ich zalety

Bezsprzecznie największym plusem szklanych drzwi jest możliwość optycznego powiększenia pokoju i doprowadzenie do niego większej ilości promieni słonecznych. Poza tym możliwość stworzenia oryginalnych i niepowtarzalnych drzwi, oraz doskonałe połączenie ich z resztą elementów w mieszkaniu.

Kolejną zaletą jest lekkość w czyszczeniu ich. Szklane drzwi są niezmiernie sterylne i nie problemu aby je bez ograniczenia czyścić i odkażać. 

Można też dodać, że drzwi szklane nie muszą zabierać dużo przestrzeni gdyż bezproblemowo zdobędziecie takie przesuwane. W ten sposób doskonale będą pasować do niedużych lokali.

Niewykluczone, że szklane drzwi mogą być niezwykle ciekawym i funkcjonalnym elementem w naszym lokalu. Powinno się mimo wszystko zadbać o sprawdzonego producenta, który z pewnością stworzy je ze szkła hartowanego, tak żeby były także bezpieczne. Na pewno odnajdziecie takiego w Warszawie.