Ogrzewanie Beata  

Kominki gazowe – co warto wiedzieć

Niewątpliwie dla wielu osób wymiana zwykłego kominka za pomocą kominka gazowego to doskonałe oraz funkcjonalne rozwiązanie. W sytuacji, gdy nie jesteś w pełni przekonany, że jest to wyjście korzystne dla Twojej sytuacji, przeczytaj nasz test, w którym spostrzeżesz dużo ważnych ciekawostek na temat kominków gazowych.

Co takiego warto przygotować pod kominek gazowy?

Kluczowe jest, aby do pomieszczenia w którym ma stać nasz kominek doprowadzić instalację gazową. Ma to być rura, o średnicy wynoszącej trzy czwarte cala. W ewentualności można również zagospodarować miejsce na butlę z gazem w sytuacji gdy kominek będzie zasilany przez propan-butanem. Dodatkowo w okolicy planowanego kominka należy zamontować gniazdko elektryczne o mocy dwieście trzydzieści V a także wygospodarować miejsce na skrzynkę techniczną zawierającą automatykę, o wymiarach, któr będą wynosić 20x30cm. Skrzynka może być także wbudowana w obudowę komina gazowego.

Projekt instalacji gazowej – czy jest niezbędny?

zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie urządzenia gazowe a także instalacja gazowa zobligowana jest do posiadania zezwolenia na budowę, w sytuacji, gdy kominek zasilany gazem nie był uwzględniony w dokumentach technicznych, a chcemy go dorobić, to w takiej sytuacji powinno się wziąć po uwagę projekt zamienny w tym obszarze. Generalnie projekt budowlany jest już wyposażony w projekt instalacji gazowej. Miej w pamięci, że rozbudowa instalacji nie potrzebuje nowego projektu. Niemniej, powyższe modyfikacje powinny być przepisane na oryginalny projekt.

Kominek gazowy wywołuje wyjątkową wygodę w użytkowaniu

Niewątpliwie dzięki zainstalowaniu kominka gazowego jesteśmy w stanie osiągnąć najwyższą jakość użytku. Wielkim plusem jest fakt, iż nie ma już potrzeby  codziennego przecierania szyb kominka, która zazwycza jest brudna przez sadzę, popiół i dym. Podobnie jest z czynnością, jaką jest wkładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy potrzebuje zdecydowanie mniej obsługi, co jest jego ogromnym plusem i dzięki temu dużo osób ecyduje się na jego montaż. Warto też mieć na uwadze, że jeżeli użytkujesz kominka jedynie od czasu do czasu to kominek gazowy jest z pewnością najlepszym wyborem dla Ciebie. Kominek gazowy możemy włączyć  w każdej chwili, nie wymaga tożadnych ani  wyjątkowych  przygotowań.

Kominek gazowy wywołuje ogromną wygodę w użytkowaniu

Z pewnością dzięki zamontowaniu kominka gazowego będziemy w stanie wywołać najlepszą jakość wygody. Ogromnym plusem jest fakt, iż nie trzeba  częstego czyszczenia szyb kominka, która często ubrudzona jest przez sadzę, popiół i dym. Podobnie jest z czynnością, którą jest dokładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy wymaga o wiele mniejszych nakładówj obsługi, co jest jego ogromną zaletą i dzięki temu wiele osób decyduje się na jego zamontowanie. Należy też dodać, że jeżeli używasz kominka  jedynie okazjonalnie to kominek gazowy jest bez wątpienia najlepszym wyborem dla Ciebie. Kominek gazowy można włączyć  w każdej chwili, nie wymaga to długich przygotowań.

Kominek gazowy cechuje się urokliwym  wyglądem!   

Twierdzenia o ogniu w kominku gazowym są podzielone. Część użytkowników kominków preferuje oglądać zwykłe skaczące iskierki. Są  jednak tacy, którzy sądzą, że ogień w kominku gazowym nie jest gorszy niż ogień w kominku tradycyjnym. W odpowiedni sposób ułożone elementy dekoracyjne formują ogień w taki sposób, aby wyglądał on, tak samo jak ten z tradycyjnego kominka.W jaki sposób kształtują się koszty kominków gazowych?

Na pewno zakup kominka gazowego jest dużym nakładem finansowym. Należy się liczyć z tym, że wyda się na kominek gazowy sumę kilkunastu tysięcy złotych. Niemniej jednak efekt, jaki on przynosi, na pewno jest wart zapłacenia tych pieniędzy. Taka cena zmniejsza dodatkowo mniejsza konieczność remontów instalacji gazowej, a także czyszczenia przewodów kominowych. Z kominkami gazowymi połączony jest minimalny poziom serwisu oraz obsługi.

Kominek gazowy – niepowtarzalnywygląd

Kominki gazowe z wyłączeniem tego, że są idealnym źródłem ciepła, są również idealny składnik ozdobny każdego wnętrza. Zarówno tego w stylu nowoczesnym, jak i w stylu tradycyjnym. Konfiguracje z kominkiem gazowym oferują wiele perspektyw zaaranżowania wnętrza. Przede wszystkim ponieważ zajmują mało miejsca, jesteśmy w stanie je  dodatkowo zabudować w ścianę, także tę narożną, która dzieli  dwa pomieszczenia. Kominki takie mogą mieć ogromnie dużą szybę, która pozwala im na większe możliwości podziwiania widoku.