Ogród i balkon Beata  

Markizy na balkonie – czy to dobry pomysł?

Markizy są coraz częściej widocznym rozwiązaniem na balkonach. Zakładanie markiz to w ostatnim czasie na prawdę rozwijający się trend. Nikt nie jest tym zaskoczony, ponieważ odpowiednio dostosowana markiza jest w stanie chronić balkon oraz nasz dom przed fatalnymi warunkami atmosferycznymi. Znajdująca się nad nami markiza chroni cały obszar balkonu, a także zapewnia wyjątkowy nastój temu miejscu.

Markiza daje także więcej możliwości aranżacji. Na pewno odpowiednie wyposażenie przestrzeni użytkowej tarasu zbuduje milszą atmosferę, a także wpłynie na komfort przebywania na nim. Jednak najważniejszą rolą markizy jest ochranianie użytkowników tarasu przed deszczem i uciążliwym słońcem. Na rynku dostanimy różne typy markiz. Głównie różnica wynika z ich budowy. Jest to istotna kwestia, na której warto się zatrzymać dłużej. Warto zatroszczyć się też o to, czy markizy wyprodukowane są z wysokiej jakości tworzyw.

Na co patrzeć podczas wyboru markiz?

Istotne są wszystkie parametry, jednak część z nich odpowiada za najważniejsze funkcje markiz, dotyczące prezencji, funkcjonalności, wytrzymałości oraz wygody użytkowania. 

Podczas wyboru warto sprawdzić grubość tkaniny, a także oznaczenie filtra UV. Następną zaletą wysokiej klasy markiz jest dodatkowa powierzchnia, chroniąca przed przedostawaniem się promieni UVA i UVB. W bardziej wietrzne dni konstrukcja jest wystawiona na destrukcyjne działanie mocnego wiatru. Jak więc można zauważyć, wytrzymałość jest bardzo cennym parametrem, który warto przetestować przed zakupem. Warunki atmosferyczne sprawiają, że ogromną uwagę zbierają markizy wodoszczelne. Firma Piogal z Warszawy -> http://rolety-piogal.pl/markizy-warszawa/ zapewnia dobrej jakości materiały. Powoduje to, że materiał nie straci koloru, a także daje możliwość użytkowania z tego przez bardzo długi czas.

Możesz mieć pewność, że markiza będzie dopasowana do Twojego balkonu

Rozwiązania takie jak żaluzje czy rolety umiejscowione na zewnątrz wymagają perfekcyjnego dopasowania pod względem rozmiaru. W przypadku markiz możemy zamontować to, co najbardziej nam się podoba. Producent z Warszawy ma w swojej ofercie markizy w wielu konstrukcjach oraz rozmiarach. Bezproblemowy dobór wielkości z pewnością ułatwi zastosowanie tego rozwiązania w naszym w domu.