Ogród i balkon Beata  

Najskuteczniejsze metody walki z owadami

Najbardziej irytują latem. Insekty mają wtedy najlepszy czas na rozmnażanie się i przy okazji irytowanie nas. Brzęczą, gryzą i mało kto je lubi. Bywają jak hydra – na miejsce jednego martwego przylatuje następne pięć. Można spotkać różne sposoby radzenia sobie z nimi – od naturalnych do chemicznych dróg. Wykorzystuje się różne lepy i pułapki, w drzwiach i oknach instaluje się moskitiery we Wrocławiu. Wrocław, Białystok czy Praga – problem dotyka niemal wszystkich miejsc na naszej szerokości geograficznej. Jakie są najbardziej efektywne sposoby radzenia sobie z owadami?

Co zrobić gdy komary nie dają żyć?

Kiedy na dworze robi się słonecznie aż chce się żyć. W okresie wiosenno-letnim chętnie spotykamy się z przyjaciółmi w plenerze. Ogródki działkowe, stoliki z parasolkami w knajpach, zalewy – wszystko to tętni życiem. Latu towarzyszy zapach grilla. Jednak nie tylko. Towarzyszy mu często brzęczenie komarów i innych insektów. Są one w stanie zepsuć całą przyjemność z takich spotkań towarzyskich. Można je jednak zwalczać.

W lecie w marketach wzrasta popyt na różnego typu spraye, żele czy preparaty, których zadaniem jest odstraszanie komarów i innych owadów. Nasza krew jest wabiąca dla tych latających prześladowców. Wielokrotnie udało się dowieść, że sklepowe preparaty są skuteczne. Co prawda ich zapach nie jest przyjemny, za to ich działanie potrafi zapewnić spokojnie spędzonego grilla czy wypad za miasto.

Są również bardziej naturalne sposoby odstraszania insektów. Owady, a zwłaszcza komary są bowiem bardzo wyczulone na zapachy. W związku z tym wszelkie mocne zapachy je odrzucają. Mowa o cytrynie, cebuli czy czosnku. Także rośliny doniczkowe czy olejki eteryczne wychodzą zwycięsko ze starć z komarami.

Owady przeszkadzają w domu? Pozbądź się ich!

Otwarte okna i drzwi to podstawa w lecie. Upał lejący się z nieba bywa trudny do zniesienia w zamkniętych pomieszczeniach. Szkopuł w tym, że wraz ze świeżym powietrzem, do naszych mieszkań wpadają również komary i spółka. One również szukaja chłodu. Co więcej po zmroku wabi je światło i woń naszej krwi.

Jednym z rozwiazań walki sobie z insektami są różnego rodzaju wabiki na owady. Można je kupić w większości sklepów. Zazwyczaj przyciągają one robactwo swoim zapachem, a potem efektywnie uziemiają. Tego typu wabikami są np. lepy – wykorzystuje się je głównie do łapania much, ale sprawdzają się też w przypadku innych owadów.

Sposobem, które nie pozwala insektom dostawać się do pomieszczeń są moskitiery. Wrocław może posłużyć tu za przykład. Jest to sporych rozmiarów miasto, gdzie panuje stosunkowo wysoki poziom wilgotności powietrza. Są to warunki idealne do rozwoju różnych insektów. W związku z tym moskitiery ułatwiają życie Wrocławianom. Przynajmniej w domu pozwalają odetchnąć od uciążliwych stworzeń.