Wykończenie Beata  

Okna drewniane czy plastikowe?

Jakie okna kupić?

Okna drewniane są uważane za okna starego typu, jakie trzeba powymieniać na okna nowej generacji. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Owszem, choć nie do końca. Możemy obecnie zaobserwować znaczny wzrost popularności okien drewnianych. Czy to właściwy wybór?

Wygląd a użyteczność

Okna z drewna w swojej budowie nie są niewłaściwe, lecz kiedy decydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie, jest to związane przede wszystkim z osobistymi upodobaniami odnośnie estetyki. Okna drewniane potrzebują z pewnością o wiele więcej zabiegów pielęgnacyjnych, by zawsze były w nienagannym stanie i chociaż zapewniają dość komfortowe funkcje chociażby w przypadku szczelności i izolacji termicznej, są one drogie mimo wszystkich ich zalet.

Lepszym a co za tym idzie bardziej efektywnym rozwiązaniem są okna z plastiku, jak również okna z aluminium, chociaż to jest osobny temat. Tworzywa sztuczne są tanie i wytrzymałe, a jeśli poszukujemy wyższej jakości estetycznej, ponieważ nowoczesny minimalizm typowych okien nie spełnia oczekiwań, można zastosować okna ze specjalnymi okleinami imitującymi powłokę drewnianą. Zastosowanie tego rodzaju oklein podnosi cenę zakupu okna tylko o minimalną kwotę.

Chcesz wiedzieć więcej na temat okien? Poczytaj na: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki i: okna Pruszków