Ogrzewanie Beata  

Pompa ciepła – dlaczego tak chętnie je kupujemy?

Ciężko jest ukryć, że pompy ciepła słupsk i ich popularność non stop rośnie. Ta metoda na ogrzewanie jest ekologiczny, co bardzo przekonuje Polaków do ich używania. Kilka lat temu w Polsce było kupionych 56,5 tysięcy takich pomp. Specjaliści z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania od 2020 roku do 2019 wzrósł o około 77 procent.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

W sklepach jest wiele typów pomp ciepła. Poniżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co warto o tym wiedzieć?

Bez wątpienia dzięki temu, że mamy ciągłą dostępność wody jesteśmy w stanie w normalny sposób spędzać dnie. Bardzo często aby mieć dostęp do wody niezbędne jest zastosowanie pompy wodnej, która ją doprowadzi do domu lub ogrodu. Na rynku odszukamy dużo rodzajów takich urządzeń. Takie pompy znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji, używa się ich między innymi do: zaopatrzenia w wodę poprzez przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Aczkolwiek o pompy wodne powinno się dbać, a także trzeba liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co należy o tym wiedzieć?

Pompy hybrydowe, które nazywane są też pompami gruntownymi, są ciekawą alternatywą. Stosuje się je wtedy, gdy woda znajduje się stosunkowo wysoko a sama instalacja wodociągowa powinna być wykonana tak tanio jak to tylko możliwe. Takie pompy samozasysające są bardzo chętnie wybierane są żeby zasilić letnie domki, bądź systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. A także wydajniejsze modele bez wątpienia mogą być wykorzystywane także w celach przemysłowych czy do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Jednakże pamiętaj, żeby odpowiednio o nią dbać a także ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co należy o nich wiedzieć?

Popularność pompy tego typu jest coraz to większe, bo na początku nie trzeba w nie wkładać dużo pieniędzy. Ich źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Można je podzielić na to typu powietrze-powietrze czy też powietrze-woda. Pompę tego typu możemy używać niemalże w każdych okolicznościach. W tym wypadku konieczne bęzie jednak wyposażenie nieruchomości w inne źródło ogrzewania, które będzie wspomagało pracę pompu albo ją zastępowało w okresie dużych różnic temperatur w środku. Zalecane jest połączenie pompy powietrznej z układami niskotemperaturowymi.