Pupil Beata  

Skąd wysokie ceny u psich fryzjerów?

W coraz większej ilości miejsc można spotkać salony świadczące zabiegi kosmetyczne dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej pielęgnacji psów pojawiły się też nowe branże gospodarki. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które gwarantują naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, trzeba wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w praktyce również kotami. Co więcej, jego praca nie polega jedynie na strzyżeniu, a niejednokrotnie na całościowej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak tanie. Wynika to z kilku czynników, które determinują finalną cenę wizyty.

Co konkretnie robi psi fryzjer?

Psi fryzjer przede wszystkim zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Myje je i pozbywa się insektów z ich grzbietów. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i eleganckie przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego cały wachlarz instrumentów, nieraz dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach o utrudnionym dostępie. Zwierzęciu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one zabiegom dezynfekcji. Dokładne oglądnięcie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi w pełni oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych elementów.

Jednym z bardziej opłacalnych aktywności groomera jest przygotowywanie zwierząt na pokazy. Jest to przy okazji jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość klientów groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko sporo kosztują, ale też muszą być pielęgnowane w należyty sposób.

Właściciele takich zwierząt, często traktują je jako inwestycję. W związku z tym wożą je na pokazy. Na tego typu wystawie pies musi wyglądać nienagannie. Właśnie pod kątem takich przedsięwzięć przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też dyskusji co do tego, że właścicielami psów rasowych są zazwyczaj osoby majętne. To kolejny argument wyjaśniający stosunkowo wysokie koszty wizyt u groomera.

Teoria i praktyka – żyjemy w erze wiedzy

Psi fryzjer musi posiąść wiedzę z wielu dziedzin. Jest to wiedza teoretyczna z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki właściwemu zapleczu groomer jest w stanie dogadać się z każdym psem.

Psie rasy mogą różnić się od siebie diametralnie. Wobec tego od groomera wymagane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad każdym zwierzakiem. Jest to istotne, gdyż psy czesto buntują się kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem konieczne jest ukończenie właściwych kursów. Jednak prawda jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na przyswajanie wiedzy i doświadczenia, także sprawia, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać lepszej zapłaty.

Prowadzenie firmy też kosztuje

Komentując ceny określonych produktów lub usług często pomija się istotny element jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Sprzęt do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi potrzeba opłacenia pracowników.

Reszta, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od tego zarobku oczywiście należy odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę przytoczone fakty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca realia.