Porządek Beata  

Skup złomu – co powinieneś poznać? wartościowe podpowiedzi

Żeby zacząć prowadzenie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa trzeba wpierw należycie poznać jego specyfikę. W dużych fabrykach i gospodarstwach domowych z roku na rok rośnie ilość złomu. niepotrzebne metale są składowane jako odrzut w magazynach, piwnicach i na podwórkach utrudniając pracę. Pierwszorzędne to znaleźć odpowiednie miejsce. Powinno być dobrze zagospodarowane oraz jego przeznaczeniem jest skup złomu w Warszawie – należy zdobyć pozwolenie na ową działalność. Będzie to możliwe do wykonania tam gdzie, teren przeznaczony jest do zagospodarowania przestrzennego lub gospodarczego. Następnie zatroszcz się o lokal, gdzie będziesz magazynował złom, pojazd do kompleksowego przewożenia odpadów a także zezwolenie na zbieranie odpadów. Jeśli już mowa o sprzęcie – pamiętaj o zakupie dobrejwysokiej jakości wagi, dzięki której, dokonasz rzetelnego pomiaru.

Strefa prawna – jak sposób zgodnie z prawem prowadzić swoją działalność gospodarczą. Gdzie w pierwszej kolejności udać się po opracowaniu planu i znalezieniu miejsca na złomowisko?

Musisz uzyskać decyzje o środowiskowych warunkach, żeby ją posiadać należy pójść do urzędu gminy. Zaraz po tym – licencja. Będziesz jej potrzebował, aby otworzyć własny skup złomu. Będzie musiała znajdować się na każdym Twoim pojeździe i dokumentach. Żeby ją uzyskać trzeba opłacić opłatę licencyjną i również dostarczyć do gminy ważne dane o firmie i jej działalności, czyli: dane personalne posiadacza, sugerowaną nazwę firmy, adres, pod którym będzie się znajdowała Twoja działalność, zezwolenia środowiskowe, numer rachunku bankowego który zostanie oficjalnym rachunkiem Twojej firmy, zaświadczenie o niekaralności, informację o działaniach egzekucyjnych i zajęciach komorniczych. Taką licencję, masz obowiązek odnawiać co 36 miesięcy. dostaniu i opłaceniu, i kiedy będziesz w posiadaniu wszystkich potrzebnych dokumentów, od razu powinieneś udać się do Urzędu Skarbowego oraz ZUSu w celu złożenia odpowiednich wniosków. Do Urzędu Skarbowego powinno się podać przedsiębiorstwo które będzie działać na warunkach spółki cywilnej. Następnie musimy wybrać się do wcześniej najbardziej odpowiedniego dla nas banku, po to by założyć w nim rachunek bankowy dla naszego przedsiębiorstwa.

Kiedy odnajdziesz już miejsce i masz odpowiednie zaświadczenia – jakie podjąć? 

Gdy posiadasz już idealne tereny i licencję nadszedł czas na pozyskanie nowych materiałów przeznaczonych na sprzedaż. Złom powinno się pozyskiwaćzdobywać w różnych miejscach a także na dużo patentów – w tym celu będziesz musiał rewelacyjnie obserwować branżę. Przede wszystkim zdobądź wiedzę, jakie materiały najbardziej opłaca się kupować, a które odwrotnie. Zdobądź informacje także, których kruszców masz koniecznie się wystrzegać. Dzięki tego typu działalności masz możliwość również pozyskać np. komponenty do pralek czy samochodów i również przy ich pomocy generować dodatkowy dochód. Obowiązujący jest i podział materiałów tak, żeby ewentualny nabywca miał ułatwione zadanie. nie zapomnij także o miejsca działalności. Odpady muszą być rzetelnie magazynowane a także nie tworzyć bardzo kolosalnych hałd lub mieć groźnych krawędzi. Pracownicy powinny mieć fachowe ubiory oraz buty. Nie zapomnij też o bezpieczeństwie klientówkontahentów i zleceniobiorców zatroszcz się też o swoje – profesjonalnie ubezpiecz się przed ewentualną a w tym pomoże Ci  montaż alarmu czy zatrudnienie firmy ochroniarskiej, szczególnie jeśli prowadzisz działalność na terenie większych miast takich jak Wrocław, Łódź czy Warszawa.