Wykończenie Beata  

Szklane balustrady – zalety i wady tego rozwiązania w Twoim domu

Kiedy chcesz, by twój balkon prezentował się znakomicie, powinieneś zastanowić się nad doborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego typu są coraz bardziej powszechne; decyduje się na takowe coraz więcej osób. Należy zatem wytłumaczyć, z jakiego powodu warto wybrać ten materiał i czy ma jakiekolwiek istotne wady. 

Jakość szklanych balustrad

Po pierwsze, musisz zdawać sobie sprawę, że balustrady szklane warszawa zostały zrobione ze szkła hartowanego, które jest o wiele mocniejsze od tradycyjnego. Dlatego wszelkie zmartwienia na temat wytrzymałości całej konstrukcji są całkowicie bezpodstawne. Ponadto balustrady szklane wyglądają bardzo elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal wszystkich rodzajów budynku. 

Zalety szklanych balustrad

Cechuje je odporność na nieprzystępne warunki atmosferyczne – pod tym względem są w zasadzie niezniszczalne. Miłośnikom czystości z pewnością spodoba się także fakt, że ich pielęgnacja jest niezwykle banalna; aby Twoja balustrada szklana była czysta, powinieneś zwyczajnie przetrzeć ją mokrą szmatką. Rzecz jasna opcją jest również stosowanie płynu do mycia szyb. 

Czy są jakieś wady?

Balustrady szklane nie są jednak rozwiązaniem idealnym. Po pierwsze, zaniepokoić może ich cena, która znacznie przewyższa kwotę, jaką należy zapłacić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć konserwacja jest prosta i przyjemna, to widać na wszystkich elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może irytować. Sceptycy tego rozwiązania mówią także, że szklana balustrada nie zapewnia żadnej prywatności.