Pupil Beata  

Twój pies także może mieć modną fryzurę

Ostatnimi czasy znacznie wzrosła(o) popularność rasowymi psami. Pies aktualnie przestał kojarzyć się z kundelkiem beztrosko biegającym po ulicy. W obliczu tych zmian, rozrasta się też sektor oferujący różnego rodzaju usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie szczędzą grosza na zwiększanie standardu życia swoich pupili. Karmy dla zwierząt mają coraz lepszy jakościowo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z psami. Popularność zyskuje również strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy krzyk mody wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk powstaje w kolejnych lokalizacjach. Zatem na czym konkretnie polega praca groomera?

Fryzjer dla psów – co oferuje?

Psi fryzjer Gdańsk zajmuje pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów występuje w różnego typu pokazach. Dzięki regularnemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze się prezentować.

Polska nazwa: psi fryzjer trochę zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie jedynie strzyżeniem, ale także całościową pielęgnacją pupili. Stryżenie psów jest zatem jednym z kilku zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o higienę i estetyczny wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, ale też gruczołów odbytowych oraz płciowych. Psi fryzjer Gdańsk kontroluje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie potrzeby usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów tak naprawdę oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takiej wizycie opuszcza salon groomerski w pełni odświeżony.

Choć niektórzy odbierają usługi groomera jako ekstrawagancję, to osoby, które korzystają z jego usług wypowiadają się pozytywnie.

Odwiedziny u groomera – na czym polegają?

By być w stanie wyrobić sobie zdanie na ten temat, warto wiedzieć jak wygląda tego typu wizyta.

Przede wszystkim groomer musi charakteryzować się właściwym podejściem do zwierząt. Psy bowiem z natury nieufnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi w związku z tym znaleźć wspólny język z psem.

Na podstawie danych otrzymanych od właściciela dopasowuje on spektrum wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala też na dobór właściwych kosmetyków i narzędzi.

Następnie wykonywane są zaplanowane wcześniej zabiegi – zaczynamy od kąpieli. Strzyżenie psów jest efektywniejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do detali – czesze i trymuje pupila.

W dalszej kolejności ciało psa oglądane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk wykorzystuje środki pielęgnacyjne i odkażające.

Całość zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę reprezentatywnie.

Jak zostać groomerem?

Bez wątpienia wizyta w salonie groomerskim jest dla zwierzęcia stresującym wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk cechować się musi właściwym podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i mieć wyczucie.

W tym zawodzie również niezwykle istotne jest by stale się dokształcać. Zainteresowane osoby bez problemu znajdą kursy podnoszące ich kwalifikacje.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk trzeba ukończyć specjalny kurs. W jego trakcie potencjalny fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa także wiedzę teoretyczną na temat typów psiej skóry i sierści oraz stosowania narzędzi podczas pracy.