Edukacja Beata  

Typowy dzień w przedszkolu

Przedszkole spełnia bardzo istotną rolę w wychowywaniu najmłodszych. To tutaj zazwyczaj mają pierwszy kontakt z rówieśnikami. Przedszkole organizuje dzieciom szereg zajęć starając się uczyć i rozwijać poprzez zabawę.

Jeśli chcemy by nasze dziecko rosło harmonijnie i wszechstronnie się rozwijało powinniśmy wybrać właściwe przedszkole. Obecnie szukając przedszkola w Gorzów można się spotkać z bardzo zróżnicowaną ofertę.

Rozkład zajęć można spokojnie dostosować do zainteresowań syna czy córki. Opierając się na programie przedszkola w Gorzów dobrze jest się przyjrzeć typowemu dniu spędzonym przez najmłodszych.

Ile czasu spędza dziecko w przedszkolu?

Dziecko na etapie usamodzielniania się spędza w przedszkolu sporo czasu. Gdy rodzice malca pracują nad bezpieczeństwem dziecka czuwają pracownicy przedszkola. Dzięki nim, pod nieobecność rodziców młody człowiek ma możliwość bliżej poznawać świat.

Zapisując dzieci do przedszkola w Gorzów rodzic dostaje gwarancję, że dziecko spędzi swój czasnależycie. Mowa o 8-10 godzinach dziennie – tyle około trwa dzień w przedszkolu.

W tym czasie opiekunowie starają się inspirować i rozbudzać fantazję. Ma to miejsce z wykorzystaniem różnego typu gier i zabaw oraz materiałów dydaktycznych.

W przedszkolu dzieci mogą rozwijać się poprzez ruch, taniec, śpiew i muzykę. Coraz częściej też młodzi ludzie mają opcję nauki języków obcych. Istnieją również przedszkola specjalistyczne – skupione przykładowo na sporcie, sztuce czy językach obcych.

Dla ambitnych – dodatkowe zajęcia w przedszkolu

Typowy dzień w przedszkolu ma miejsce zgodnie z programem przygotowanym przez opiekunów. Uczy to najmłodszych dyscypliny i organizacji. Młoda osoba musi właściwie się odżywiać, w związku z tym nie powinno dziwić, że zajęcia odbywają się między posiłkami.

Pierwszy okres gier i zabaw mamy zatem przed śniadaniem. Po przyjściu do przedszkola dzieci witają się wzajemnie i mają czas wolny. Następnie cała grupa je śniadanie, które w pewnym sensie kończy pierwsze aktywności.

Po zabawie i śniadaniu czas na zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Ich przebieg często się zmienia, tak by dzieci nie czuły monotonii. Są to zajęcia z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, rytmiki, poznawania liter czy zajęcia językowe. Ten czas jest wieńczony drugim śniadaniem – po wysiłku należy uzupełnić energię.

Przedszkola w Gorzów kładą też duży nacisk na spędzanie czasu na zewnątrz. Spacery, wyjścia do parków czy lasów nie tylko pozwalają pozytywnie spędzić czas, ale dają też możliwość poznania bliżej natury. Po harcach następny posiłek – tym razem obiad.

Po obiedzie dzieci często leżakują. Natomiast po pobudce znowu jest czas na zabawę i naukę moderowaną przez wychowawców.

Czym kierować się wybierając dobre przedszkole

Wybór właściwego przedszkola to nie lada wyzwanie. Należy uwzględnić nie tylko zainteresowania i predyspozycje dziecka, ale także opinie przedszkola, zakres możliwości i poziom bezpieczeństwa.

Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają dużo uwagi, dlatego należy mierzyć w nieco mniejsze grupy, gdzie maluch dostanie więcej uwagi.

Dobrze też, by przedszkole osiągało dobre wyniki w rozwijaniu dzieci. Pierwsze społeczne interakcje bez wątpienia wywrą niemały wpływ na późniejszy rozwój pociechy.