Fotowoltaika Beata  

Wybór firmy do założenia fotowoltaiki

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna. Nie ma w tym nic dziwnego – ma bardzo dużo zalet, których przypisać nie można tradycyjnym sposobom pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na rosnącą popularność na rynku działa coraz więcej firm oferujących montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co wziąć pod uwagę, wybierając firmę, aby postawić na tą naprawdę dobrą.

Jeśli zamieszkujesz województwo Pomorskie – z pewnością zainteresuje Cię oferta Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy mającej w ofercie montaż paneli fotowoltaicznych, należy pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma wpływa na sukces całej inwestycji. Z całą pewnością nie należy więc decydować się na pierwszą firmę, którą znajdziemy. Powinna to być decyzja dokładnie przemyślana.

Fotowoltaikę na obszarze Pomorskiego kładzie również Sollab

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje – czy firma go ma?

Jeszcze zanim zdecydujemy się podpisać umowę koniecznie należy zapytać czy firma, z którą chcemy rozpocząć współpracę posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje instalatorów OZE. Każdy z pracowników , którzy zatrudnieni są w firmie powinien bowiem przejść odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Warto dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy korzysta z usług podwykonawców, których jakość pracy często pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach pracuje dana firma. Powinna ona stosować komponenty pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów.

O co jeszcze warto zapytać?

Chcąc powierzyć montaż paneli fotowoltaicznych, koniecznie należy w trakcie rozmowy wstępnej zapytać o takie kwestie, jak:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, na której usługi się decydujemy powinna gwarantować wykonanie projektu. Nie brakuje firm wykonujących projekty absolutnie za darmo. Niektórzy mówią, aby porównać ze sobą projekty wykonane minimum przez dwie firmy, zwracając wyjątkową uwagę na moc , jaka została zaproponowana. Ustalić należy też szczegóły dotyczące montażu. Warto zapytać jak długo trwa montaż paneli, a także jakie są terminy oczekiwania na rozpoczęcie prac. Trzeba przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeśli firma jest naprawdę dobra i pracuje na najwyższym poziomie. Fotowoltaika jest na ogół bezobsługowa. Warto jednak zapytać czy można liczyć na wsparcie jeśli wystąpią jakieś problemy. Ważną kwestią jest też gwarancja. Zawsze trzeba upewnić się jaką gwarancję gwarantuje firma wykonująca montaż paneli, a także co ona obejmuje. Wprawdzie panele fotowoltaiczne raczej nie ulegają awarii, ale zawsze warto mieć wyjście awaryjne na taką ewentualność. Można dopytać też o dofinansowanie. Wiele firm oferuje pomoc w jego uzyskaniu, co znacznie obniża koszt montażu paneli.

Imigo – to specjaliści z rejonu Katowice, Rybnik

Jak szukać firmy montującej panele słoneczne?

Znalezienie firmy wykonującej montaż paneli słonecznych nie jest teraz problemem. Przykładem jest chociażby województwo pomorskie, w którym takich firm działa naprawdę wiele. Zawsze warto wspomóc się Internetem. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „montaż paneli słonecznych”, aby błyskawicznie znaleźć firmę działającą na danym terenie.

Montaż paneli słonecznych trzeba zlecić mającej szerokie doświadczenie firmie działającej na wysokim poziomie. Na szczęście aktualnie taką firmę znaleźć można bez problemu.