Aranżacja Beata  

Z czego produkuje się leżaki?

Leżak jest meblem, który nierozłącznie kojarzy nam się z wakacjami. W upalne dni spotykamy go prawie wszędzie – na plażach, deptakach, przed lokalami gastronomicznymi czy w ogrodach naszych domów.

Leżaki są niezwykle wygodne i to z ich perspektywy najczęściej łapiemy promienie słoneczne. Ze względu na możliwość regulacji można na nich relaksować się w dowolnych pozycjach.

Nadają się do czytania, drzemki, opalania, jak i zwyczajnego spędzania na nich czasu w miłym towarzystwie. W jaki sposób powstają leżaki? Z jakiego materiału?

Plusy i minusy leżaków drewnianych

Leżaki to zazwyczaj połączenie drewnianej(go) konstrukcji z dowolnym materiałem. Wersja najbardziej popularna to gruba bawełna, którą zakłada się na przygotowaną wcześniej konstrukcje.

Tego rodzaju leżaki regularnie widujemy w wszelkiego typu ogródkach piwnych. Najczęściej naszym oczom w tego typu przybytkach ukazuje się leżak z nadrukiem. Dzięki rozwiniętym technikom druku restauratorzy chętnie nakładają swoje logo na tkaninę okalającą leżaki.

Stąd też leżak z nadrukiem, który możemy dostrzec szukając cienia w upalne dni, to często równocześnie reklama danej marki czy knajpy. Najchętniej korzystają z tego rodzaju reklamy producenci napojów. Lokale nieraz dostają tego typu leżaki od dostawców w zamian za ekspozycję.

Współczesne drukarstwo jest w stanie nadrukować na leżaku dowolne treści. Zatem nic dziwnego, że stosuje się je jako reklamę. Często reklamodawcy zamawiają ten mebel w większych ilościach, by maksymalnie zwiększyć swoją widoczność. Również dlatego, że leżaki drewniane hurt są tańsze niż detaliczne sztuki.

Leżaki drewniane – jak je zorganizować?

Choć drewniane leżaki kojarzą się przede wszystkim z branżą gastronomiczną to nie jest to kłopot dla własnych potrzeb zorganizować tego typu mebel.

Wystarczy skonsultować się z jedną z nieodległych drukarni. Wiele z nich szybko realizuje tego rodzaju zlecenia. Możemy wtedy nadać naszemu meblowi spersonalizowanego charakteru. Jest to także ciekawy pomysł na prezent dla kogoś innego.

Co prawda, dużo tańsze, ze względu na ilość są leżaki drewniane hurt. Jednak w sprzedaży detalicznej, również wykonalne jest zrobienie takowych przy relatywnie niskich kosztach.

Leżak z nadrukiem to, jak wspomniano nie tylko wygodny mebel. To również świetny nośnik reklamowy, który może wzmocnić rozpoznawalność naszego biznesu. Szczególnie dobrze spełnia się on przy typowo “letnich” biznesach. Oznaczone logiem gadżety zawsze zostają w pamięci gości na dłużej.

Leżak drewniany – jak powstaje letni hit?

Dobra drukarnia pomoże nam przejść przez proces produkcji leżaków od początku do końca. Firmy zazwyczaj biorąc na siebie odpowiedzialność za cały cykl produkcji.

Możemy zatem liczyć, że nasz leżak z nadrukiem zostanie na początek zaprojektowany przez grafika. Wybór nadruku pozwoli nam na uruchomienie druku.

Nadruki nanoszone są na właściwie przedtem wycięte kawałki tkaniny. Gdy całość jest gotowa, materiał można nawlec na drewno i cieszyć się wygodą. Leżak z nadrukiem staje się hitem ogródków piwnych i parasolek.