Aranżacja Beata  

Z jakich powodów rolety plisowane są takie popularne?

Plisy okienne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rolet. Istnieje wiele firm w Warszawie zajmujących się sprzedażą rolet plisowanych. Jednak, aby wybrać odpowiednie żaluzje plisowane, dobrze jest wcześniej dowiedzieć się czym one dokładnie są i zwrócić uwagę na parę najważniejszych aspektów. Jak tak właściwie działają plisy okienne? O czym zdecydowanie warto o nich wiedzieć? Jakie są ich najważniejsze zalety? Jak znaleźć najlepsze plisy okienne?

Rolety plisowane – w jaki sposób działają?

Plisy okienne inaczej nazywane są też żaluzjami plisowanymi. Jest to nic innego, jak system harmonijkowy, którego zadaniem będzie zaciemnienie wnętrza oraz zasłonięcie szyb, czasami rolety sprawdzają się też do dekoracji wnętrz. Harmonijkę składa się dzięki listewce i możliwe jest ustawienie jej w dowolnej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Żaluzje wykonuje się z różnych tkanin – najczęściej stosowane są wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne takie, jak na przykład poliester. 

Rodzaje montażu żaluzji plisowanych

Istnieją dwie metody zakładania żaluzji – inwazyjny oraz nieinwazyjny. Montaż inwazyjny opiera się na wierceniu otworów w oknie. Plisy sprawdzą się bez względu na rodzaj okna i będzie można je otworzyć na oścież. Alternatywą jest montaż bezinwazyjny. Mnóstwo osób decyduje się na niego, gdyż nie ma konieczności robienia otworów w listwach. Rolety zakłada się się za pomocą specjalnych zaczepów umieszczanych do ramy okna. Zaciski będą zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niemniej trzeba wiedzieć, że mogą być mniej wytrzymałe. 

Jakie są dostępne typy rolet plisowanych?

W sklepach można znaleźć różne typy żaluzji plisowanych. Zwykle wybierane są tradycyjne rolety przystosowane do zwykłych okien. Innym wyjściem będą rolety, które sprawdzą się w ramach dachowych. Oprócz tego żaluzje zakłada się do nietypowych okien – sprawdzają się choćby do ram ram skośnych oraz okrągłych. 

Z jakich względów warto zdecydować się na plisy okienne??

Dzięki żaluzjom plisowanym można regulować stopnień dopływu światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji możliwe jest zasłonienie wybranej częściokna – na przykład od połowy w dół. Następną zaletą jest prostota użytkowania. Żaluzje są lekkie, wytrzymałe i estetyczne, dzięki temu pasują do większości pomieszczeń. Można je dopasować do wystroju, ponieważ można wybrać modele nie tylko w rozmaitych kolorach, ale też wzorach. Dużo osób wybiera termoizolacyjne rolety plisowane, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać we wnętrzu ciepło zimą, a latem materiał będzie obijać promienie słoneczne oraz zapobiegać nagrzewaniu pokoju.

Jak znaleźć odpowiednie plisy okienne?

Znalezienie najlepszych żaluzji plisowanych jest stosunkowo proste, wystarczy tylko wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. Przede wszystkim należy dopasować je do kształtu oraz wielkości okna. Podczas zakupu nie należy pomijać również tkaniny, której zostały wykonane plisy. Według własnych preferencji oraz wystroju wnętrza powinno się dopasować kolor oraz wzór.
Podczas wybierana odpowiednich plis okiennych zdecydowanie dobrze jest zwrócić uwagę na producenta, ponieważ to właśnie on gwarantuje najwyższą jakość produktów. Mnóstwo osób decyduje się na markę PIOGAL – plisy. Marka jest rzetelna oraz godna zaufania, a także można liczyć na szybką oraz dokładną realizację zlecenia. Wysoki status firmy Piogal – plisy potwierdza nie tylko jej wieloletnia obecność na rynku, ale także wiele dobrych opinii.