Wykończenie Beata  

Zasady pielęgnacji podłóg drewnianych

Podłoga z drewna to marzenie mnóstwa ludzi remontujących nowy dom. Zakup podłogi z drewna to niemały koszt, dlatego należy zastanowić się nad tym, jak poprawnie o nią zadbać. Konserwacja podłóg drewnianych to złożona rzecz – przejrzyj ten wpis, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Szeroki wybór lakierów do podłogi drewnianej odnajdziesz w https://skleppartners.pl/pl/c/Lakier-do-podlogi-drewnianej/61

Podłoga lakierowana

Podłoga lakierowana to jeden z najczęściej spotykanych gatunków podłóg drewnianych. Dobrej klasy lakier zapewnia wytrzymałość i odporność na zarysowania. Żeby zapobiec czynnikom, które mogą zmienić wygląd twojej drewnianej podłogi – nie zapominaj o podstawach. Systematyczne odkurzanie podłogi sosnowej, najlepiej końcówką z delikatnym włosiem, skutecznie wydłuży jej żywotność. Po odkurzaniu trzeba przemyć podłogę na mokro. Miękka szmatka, solidnie odciśnięta z nadmiaru wilgoci na pewno zda egzamin. Do wody powinieneś wlać specjalny preparat przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Podłoga olejowana – im starsza, tym lepsza?

Podłogi pokryte olejem zrobione są w stu procentach z drewna, które w dalszej kolejności zostaje impregnowane olejem. Nie da się zaprzeczyć, że olejowane podłogi drewniane mają ponadprzeciętny urok, który sprawia, że przestrzeń zyskuje charakter. Ten rodzaj podłóg świetnie sprawdza się w miejscach często używanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się dzieci. Choć olej sprawia, że są bardzo wytrzymałe, nie można zapominać o ich pielęgnacji. Tak, jak w przypadku podłóg pokrytych lakierem, podstawową sprawą jest codzienne sprzątanie. Podłogę olejowaną powinno się zamiatać lub odkurzać szczotką z miękkim włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalistycznego preparatu. Środek ten należy odpowiednio dobrać pod względem odcienia podłogi. W momencie, kiedy skazy są na tyle duże, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – zróbmy renowację. Twardy wosk do podłóg stworzy na podłodze warstwę chroniącą drewno.