Budowa Beata  

Zastosowanie siatek zgrzewanych – sprawdź jakie są

Siatki zgrzewane znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie. Na pewno najczęściej stosowane są w przemyśle, architekturze czy też w rzeczy samej w budownictwie. Zobaczymy je używane do do grodzenia domków jednorodzinnych, ogródków a także posesji. Często znajduje zastosowanie do osłaniania drzewek bądź budowy klatek stosowanych w hodowli zwierząt. Bez wątpienia, że siatki zgrzewane mają dużo większe zastosowanie niż siatki osłonowe, które znajdują zastosowanie na halach sportowych, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogródkach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na tarasach.

Jakie są zastosowania siatek zgrzewanych?

Takie siatki są wykonywane z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Panele siatki są w posiadaniu specjalnie formowanych oczek o eleganckim zakończeniu. Miej w pamięci, że konstrukcja siatki jest solidna dzięki zgrzewaniu drutów w każdym miejscu skrzyżowania.

Zastosowanie siatek zgrzewanych – jakie jest?

– budownictwo – siatka zgrzewana znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Może być stosowana jako element siatki służącej do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. W związku ze swoją budową używa się ją też do budowy barier ochronnych, lub urządzeń wentylacyjnych.

– hodowla zwierząt – z tej siatki buduje się wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. W związku z wysoką wytrzymałością siatek zgrzewanych budowane są z nich pułapki na szkodniki które nie umieją przegryźć tego materiału,

– przemysł – siatki takiego typu używane są w zabezpieczaniu maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.

Tym co wyróżnia takie siatki jest bardzo łatwy montaż.